Ako udržať svoj gril čistý

Keď sa niekoho spýtate, čo vás na grilovaní baví najviac, odpovede môžu byť rôzne. Raz vám niekto odpovie, že najlepší je ten blažený pocit plného brucha na konci grilovania, iní majú najradšej okamih, keď svojim hosťom servírujú vlastnoručne pripravené jedlo a tak ďalej. Ale keď sa spýtate, čo ľudí baví na grilovaní zo všetkého najmenej, nepochybne väčšina označí za nejotravnejšiu činnosť upratovanie a čistenie grilu. My vám teraz ale poradíme, ako si čistenie grilu čo najviac uľahčiť, aby to nebola taká otrava.

Najefektívnejší spôsob ako čistiť rošt? Vypaľovanie
Najjednoduchší, najefektívnejší a hlavne prakticky bezprácny spôsob ako čistiť gril je pomocou vypaľovania. Po skončení grilovania zapnite gril na plný výkon, na rošt nič nedávajte a počkajte, až sa rozpáli aspoň na 300 °C. Potom ho nechajte horieť len tak naprázdno 3 až 5 minút. Po piatich minútach sa väčšina zvyškov jedla a pripečenej mastnoty spáli, zvyšok ľahko odstránite pomocou obyčajnej kefy so štetinami z nerezovej ocele. V našej ponuke grilovacieho náradia nájdete hneď dve kefy, ktoré možno použiť na tieto účely, a to čistiacu kefu 2v1 so štetinami z nerezovej ocele a kovovou škrabkou. Hodí sa tak na odstraňovanie pripečenej mastnoty a zvyškov jedál z roštov, ale aj z hladkých povrchov. Čistiaca kefa 2v1 stojí 4,10 eur a v našom e-shope ju nájdete pod katalógovým číslom 2000032607. Druhým variantom je trojuholníková čistiaca kefa Triangel takisto vybavený štetinkami z nerezovej ocele. Kefu Triangel predávame za 11,30 € a na našich webových stránkach jej patrí produktový kód 2000032369. Efekt kief môžete naviac zosilniť špeciálnym čistiacim prípravkom s rozprašovačom. Čistiaci sprej stojí 12 ,- a má produktové číslo 205643.

Rozkladacia grilovacia vaňa je výhra
Pri čistení grilov Campingaz určite oceníte funkciu InstaClean, ktorá spočíva v tom, že sa vnútorná časť grilovacej vane skladá z jednotlivých dielov, ktoré je možné z grilu jednoducho vybrať a umyť v klasickej umývačke riadu. Čisté diely potom rovnako ľahko vrátite do grilu. Rozkladaciu grilovaciu vaňu čiže funkciu InstaClean má v základnej výbave s výnimkou menších cestovných grilov, grilov Plancha a niekoľkých starších modelov každý plynový gril Campingaz.