Grily Campingaz na veľtrhu Spoga+Gafa v Kolíně nad Rýnom

Ako každý rok, tak aj tento sme sa vybrali do Kolína nad Rýnom na veľtrh Spoga+Gafa, kde sme pre Vás chceli získat čo najviac informacií o novinkách, ktoré sa aktuálne pripravujú a ktoré najdete začiatkom budúcej sezóny v ponuke našeho obchodu.

Na tochtoročnom veľtrhu bolo videt, že grilovanie ako životný štyl je neustále na vzostupe. Veľtrh pozostává z deviatich hal, kde celé dve haly boly venované iba grilom a ich príslušenstvu, čo zaisto o niečom vypovedá. V tomto roku tu takmer nebolo k videniu kotlové grily, ale u plynových grilov boly zmeny a inovacie vidieť na každom kroku. Velké zastoupenie tu mali teraz grily Monolith, Campingaz, zelené vajíčko Big Green Egg a Napoleon, ktorý sem prišiel predstaviť obmenu rady Rogue a vätšiu voľnosť vo výbere farby podsvietenia ovládacích prvkov. So svojou troškou do mlýna prišli i značky udiareň Borniak, Bradley a Mastrerbuilt.

Značka Campingaz tu predstavila jednu z novinek, ktorá nás skutočne zaujala. Sú to dva modely plynových grilov Attitude 2100, ktoré sa budú od seba odlišovať spôsobom ovládania. U týchto modelov je vďaka špeciálnej technológii zaistěna rovnomerná distribucia tepla po celej grilovacej ploche a týmto bude zaistené rovnomerné grilovanie pokrmov. Polovica grilovacej plochy má vyjímatelný stred pre možnosť umiestenia grilovacieho pekáčiku alebo pizza kameňa namiesto liatinového roštu. Ďaľšia vec, ktorá nás zaujala, je intuitivne zapalovanie s podsvieteným ovládacím gombíkom. Na tento gril je záruka 10 rokov na víko a horáky.