AKÉ SÚ ROZDIELY MEDZI GRILMI MASTER 4 SERIES WOODY A 4 SERIES WOODY LX?

Dobrý deň, môžete mi prosím povedať, v čom sa líšia grily CampingazMaster 4 Series Woody a 4 Series Woody LX? Ďakujem za odpoveď.

27.09.2017 Jan L.

Naša odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme za vašu otázku. Prvý rozdiel je zjavný hneď, ako sa na grily pozriete. Master 4 Series Woody má totiž veko z dvojplášťovej nerezovej ocele a 4 Series Woody LX má veko zo smaltovanej ocele s hliníkovými bokmi. Rozmerovo sú grily prakticky totožné a líšia sa len o niekoľko málo centimetrov. Master 4 Series Woody má rozmery 141 x 63 x 120 centimetrov a gril 4 Series Woody LX má rozmery 141 x 64,2 x 110,6 centimetrov. Rozdielna je tiež pracovná výška grilu, respektíve umiestnenie grilovacieho roštu je u oboch grilov rôzne. Kým Master 4 Series Woody má pracovnú výšku 95,6 centimetrov, gril 4 Series Woody LX má grilovací rošt vo výške 85 centimetrov. Grily sa líšia aj vo hmotnosti. Master 4 Series Woody váži 65,5 kilogramov, 4 Series Woody LX 52,3 kilogramov.

Pre obidva plynové grily CampingazMaster 4 Series Woody a 4 Series Woody LX platí, že sú vybavené štyrmi rúrkovými horákmi z nerezovej ocele a liatinovým grilovacím roštom CulinaryModular o veľkosti 78 x 45 centimetrov. Výkon oboch grilov je zhodný, teda 12,8 kW, ale Master 4 Series Woody má o niečo nižšiu spotrebu plynu. Master 4 Series Woody spotrebuje za hodinu 915 gramov plynu a 4 Series Woody LX 931 gramov. Okrem základného grilovacieho roštu sú oba grily vybavené tiež vyklápacím roštom, ktorý sa používa na ohrievanie, dopekanie alebo zapekanie hamburgerových žemlí alebo iného pečiva. Master 4 Series Woody má dva menšie vyklápacie rošty o veľkosti 36 x 15 centimetrov a 4 Series Woody LX má jeden vyklápací rošt v rozmere 75 x 17 centimetrov.

Rozdiel je tiež v systéme zapaľovania. Kým 4 Series Woody LX je vybavený klasickým elektrickým zapaľovaním, Master 4 Series Woody využíva sofistikovanejší systém zapaľovania InstaStart a k tomu má navyše podsvietené regulačné kohútiky, takže sa gril oveľa lepšie ovláda aj za zníženej viditeľnosti. Grily sa líšia aj úložným priestorom pod grilom, kedy Master4 Series Woody má pod grilovacou vaňou skrinku s dvojkrídlovými dvierkami a 4 Series Woody LX má pod grilovacouvaňou plný oceľový kryt s poličkou na rôzne ingrediencie a grilovacie pomôcky. Oba grily sú vybavené funkciou InstaClean, ktorá uľahčuje údržbu grilu, a oba grily majú v poklope zabudovaný teplomer s ciferníkom, ktorý ukazuje na koľko je gril vnútri rozpálený.

Plynový gril Master 4 Series Woody stojí 25 999 korún a v našom e-shope mu patrí katalógové číslo 2000030700. Plynový gril 4 Series Woody LX nájdete v našom internetovom obchode podľa čísla 2000015645 a predávame ho za cenu 12 999 korún. V prípade, že budete mať o niektorý z požadovaných grilov záujem, alebo keby ste sa chceli opýtať na niečo iné, neváhajte sa na nás obrátiť. Pre tieto účely je vám k dispozícii naša zákaznícka linka, ďalej môžete využiť kontaktný online formulár na našich webových stránkach alebo nás môžete prísť navštíviť do našej kamennej predajne v Tachloviciach(medzi Zličínom a Rudnou pri Prahe), kde s vami všetko preberie jeden z našich technických poradcov.