Aké sú rozdiely medzi Planchou Master LX a Planchou BF LX?

Dobrý deň, už dlhší čas uvažujem o kúpe nového záhradného grilu, ale najprv by som sa chcel poradiť. Rozhodujem sa medzi plynovým grilom Campingaz Plancha BF LX a grilom Campingaz Plancha Master LX. Môžete mi povedať, či sú tieto grily skladom a aké sú medzi nimi rozdiely? Ďakujem.
Igor Ch.

Dobrý deň, ďakujeme za vašu otázku. Oba spomínané grily patria do novej kolekcie grilov Campingaz Plancha, ktorú sme vám predstavili začiatkom tohto roka. Oba grily sú vybavené smaltovaným oceľovým tálom s veľkosťou 60 x 40 centimetrov a ich celkové rozmery predstavujú 65,4 x 49,6 x 15,5 centimetrov. Plynový gril Campingaz Master Plancha LX je vybavený špeciálnymi nerezovými Blue Flame horákmi, ktoré dosahujú rovnaký príkon (6 kW) ako horáky pri modeli Campingaz Plancha BF LX, ale majú nižšiu spotrebu plynu (Plancha BF LX 546 g/h, Plancha Master LX 437 g/h).

Ďalšie rozdiely sú napríklad v zapaľovacom systéme. Kým plynový gril Campingaz Plancha BF LX je vybavený elektrickým zapaľovaním, tak model Campingaz Master Plancha LX využíva zapaľovací systém InstaStart, vďaka ktorému stačí na zapnutie grilu len otočiť regulačným kohútikom pre prívod plynu a zvyšok urobí funkcia InstaStart za vás.

Grily sa líšia aj v prevedení poklopu. Plynový gril Campingaz Plancha BF LX je vybavený oceľovým krytom, ktorý nie je s grilom napevno spojený a v prípade potreby sa na gril nasadzuje pomocou dvoch malých háčikov. Plynový gril Campingaz Plancha Master LX je vybavený nerezovým krytom a je s grilom spojený pomocou závesov. Inak sa grily v ničom ďalšom podstatnom neodlišujú. Cena plynového grilu Campingaz Plancha Master LX je 350,90 € a v našom e-shope mu patrí produktové číslo 3000004806 a plynový gril Campingaz Plancha BF LX predávame za 264,10 € a na našich webových stránkach ho nájdete pod číslom 3000005414.

V prípade, že budete mať o niektorý z predmetných grilov záujem, alebo keby ste sa chcel opýtať na niečo iné, neváhajte sa na nás obrátiť. Na tieto účely môžete využiť našu zákaznícku linku, ďalej nám svoje otázky môžete zasielať prostredníctvom kontaktného online formulára na našich webových stránkach alebo nás môžete prísť navštíviť do našej kamennej predajne v Tachloviciach (medzi Zličínom a Rudnou u Prahy), kde si môžete obidva grily prezrieť na vlastné oči, a na vaše prípadné otázky odpovie jeden z našich odborných poradcov.