Poradíte mi, v čom sa líšia grily Campingaz 4 Series RBS LXS a 4 Series RBS EXS?

Dobrý deň, môžete mi povedať, aké sú rozdiely medzi grilmi Campingaz 4 Series RBS LXS a Campingaz 4 Series RBS EXS? Ďakujem za vašu odpoveď.
Simona L.

Dobrý deň, ďakujeme za vašu otázku. Rozdielov medzi spomenutými grilmi 4 Series RBS LXS a 4 Series RBS EXS je hneď niekoľko a radi vás s nimi zoznámime. Čo sa týka konštrukcie, dizajnu a rozmerov, sú na tom oba popisované grily rovnako. Celkové rozmery oboch grilov predstavujú 171 x 62 x 118 centimetrov, pričom model EXS váži 78 kilogramov, model LXS o tri kilogramy menej.

Oba grily majú tiež rovnaký počet horákov (2 keramické bočné horáky, 1 rúrkový + plynový varič zabudovaný v pravom bočnom pultíku) a disponujú aj rovnakým príkonom 12,4 + 2,3 kW pri spotrebe 902 + 167 gramov za hodinu. Asi najviditeľnejší rozdiel je v prevedení poklopu na grile. Plynový gril Campingaz 4 Series RBS EXS má totiž v poklope okrem termosondy tiež malé okienko, ktorým sa dajú pozorovať grilované pokrmy. Grily sa líšia prevedením regulačných kohútikov.

Kým model LXS má kohútiky štandardné ako ostatné grily Campingaz, plynový gril 4 Series RBS EXS disponuje podsvietenými gombíkmi, vďaka ktorým sa gril pohodlnejšie používa v neskorých večerných a nočných hodinách, alebo všeobecne za zníženej viditeľnosti. Ku grilu 4 Series RBS EXS navyše dostanete ako bonus malý liatinový tál + rošt, ktoré možno použiť buď na plynovom horáku v bočnom pultíku, alebo sa dajú pripevniť na ohrievací rošt, ktorý je v základnej výbave oboch predmetných grilov. Grily sa tiež líšia cenou, keď plynový Campingaz 4 Series RBS LXS stojí 716,90 €, zatiaľ čo model 4 Series RBS EXS vyjde na 830,20 €.

V prípade, že budete mať o niektorý zo spomenutých grilov záujem alebo keby ste sa chcela opýtať ešte na niečo iné, neváhajte a obráťte sa na nás. Na tieto účely môžete využiť našu zákaznícku linku, ďalej je vám na našich webových stránkach k dispozícii kontaktný online formulár alebo nás môžete prísť navštíviť do našej predajne s grilmi Campingaz, ktorú nájdete v Tachloviciach (medzi Rudnou u Prahy a Zličínom) na adrese Karlštejnská 97.