V ČOM SE LÍŠIA GRILY MASTER 3 SERIES WOODY A 3 SERIES WOODY LX?

Dobrý deň, uvažujem o kúpe plynového grilu Campingaz. Neustále váham medzi grilom CampingazMaster 3 Series Woody a grilom Campingaz 3 Series Woody LX. Môžete mi povedať, v čom sa grily líšia, a ktorý by sa mi aj s prihliadnutím k cene viac vyplatil? Ďakujem za odpoveď.

17.01.2018 Jakub F.

Naša odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme za vašu otázku. Rozdielov medzi týmito grilmi je hneď niekoľko. Napríklad plynový gril Campingaz 3 Series Woody LX má pod grilovacou vaňou miesto skrinky pevnú dosku s poličkou, kam sa dajú uložiť soľnička s koreničkou, poháre s kečupom alebo marinádou a ingrediencie alebo iné pomôcky užitočné pri záhradnom grilovaní. Oproti tomu, Master 3 Series má pod grilom veľkú skrinku s dvojkrídlovými dvierkami, do ktorej možno uschovať malú, ale aj veľkú plynovú bombu. Celkovo pôsobí Master 3 Series oveľa mohutnejším dojmom ako 3 Series Woody LX a tento fakt sa prejavil aj na váhe. Model Master 3 Series Woody je o 24,8 kg ťažší ako gril 3 Series Woody LX. Ďalší rozdiel, ktorého si možno pri skúmaní oboch grilov všimnúť, je rozdielny systém zapaľovania. Zatiaľ čo u staršieho modelu 3 Series Woody LX je klasické elektronické zapaľovanie, plynový gril Master 3 Series Woody disponuje špeciálnym zapaľovaním InstaStart, vďaka ktorému zapnete gril jednoduchým otočením gombíka. Navyše gombíky sú vybavené LED žiarovkami a gril tak možno ľahko používať aj za zníženej viditeľnosti.

Oba porovnávané grily majú ale aj niektoré spoločné znaky. Napríklad oba majú v poklope zabudovaný teplomer s ciferníkom, ktorý ukazuje aktuálnu teplotu vnútri grilu. Vďaka tomu môžete mať pri grilovaní neustále prehľad, ako moc je rošt rozpálený a či je potrebné teplotu pod vekom znížiť alebo zvýšiť. Ako model 3 Series Woody LX, tak Master 3 Series Woody sú vyzbrojené tromi plynovými horákmi, disponujú aj rovnakým výkonom a oba majú vo výbave liatinový rošt a tál Culinary Modular s grilovacou plochou o veľkosti 2 800 cm2, ktorý im umožňuje používať špeciálne príslušenstvo Culinary Modular . Medzi to patrí napríklad kameň na pizzu, stojan na kurča alebo napríklad wok panvica na ázijské jedlá.

V prípade, že budete mať o niektorý z porovnávaných grilov záujem, alebo keby ste sa chceli opýtať na niečo iné, neváhajte a obráťte sa na nás. Pre tieto účely môžete využiť našu zákaznícku linku, ďalej nás môžete osloviť prostredníctvom kontaktného online formulára na našich webových stránkach. Tiež nás môžete prísť navštíviť do našej kamennej predajne v Tachloviciach (medzi Zličínom a Rudnou pri Prahe), kde sa vám bude venovať jeden z našich technických poradcov a preberie s vami všetko, čo vás bude zaujímať.